تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

صدرنشینی هشت یار اوشن در باکس آفیس آخر هفته هالیوود

سینما‌دوستان فور مای لاوی سلام. طبق روال همیشه در گیشه هفت سری به باکس آفیس آخر هفته هالیوود می‌زنیم تا ببینیم کدام‌یک از تازه‌های اکران آمریکا گیشه را در اختیار دارد. همان‌طور که انتظار می‌رفت اکران فیلم کمدی ماجراجویانۀ هشت یار اوشن در رتبه‌بندی جدول فروش آخر هفته تغییراتی ایجاد کرد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

باکس آفیس آخر هفته هالیوود ۸تا۱۰ ژوئن (۱۸‌تا‌۲۰ خرداد)

رتبه نام فیلم فروش هفتگی (میلیون دلار) مجموع فروش
۱ هشت یار اوشن ۴۱,۵ ۴۱,۵
۲ سولو: داستانی از جنگ ستارگان ۱۵,۱ ۱۷۶,۱
۳ ددپول ۲ ۱۳,۶ ۲۷۸,۶
۴ موروثی ۱۳ ۱۳
۵ انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت ۶,۸ ۶۵۴,۷
۶ شناور ۵ ۲۱,۷
۷ باشگاه کتاب ۴,۲ ۵۶,۸
۸ هتل آرتمیس ۳,۱ ۳,۱
۹ ارتقا ۲,۲ ۹,۲
۱۰ پایه مهمانی ۲,۱ ۵۰,۲

غلبۀ هشت یار اوشن بر جنگ ستارگان

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد هشت یار اوشن در هفتۀ اول اکران خود با استقبال خوبی روبرو شد و توانست با فروش ۴۱,۵ میلیون دلاری صدر جدول را از سولو: داستانی از جنگ ستارگان بگیرد. بدین‌ترتیب فیلمی از جنگ ستارگان که تاکنون فروش رضایت‌بخشی نداشته است، در پلۀ دوم جدول فروش آخر هفته قرار گرفت. به‌تبع این تغییر، ددپول ۲ نسبت به باکس آفیس هفتۀ قبلش یک خانه به عقب نشست. درام عاشقانۀ شناور در دومین هفتۀ اکرانش با سه پله سقوط در جایگاه ششم باکس آفیس قرار گرفت. چهارمین پرفروش آخر هفتۀ گذشته یک فیلم ترسناک به نام موروثی است که هفتۀ اول اکرانش را سپری می‌کند. انتقام‌جویان هم به نسبت هفتۀ اکرانش همچنان گیشۀ پرباری دارد و پنجمین فیلم باکس آفیس آخر هفته شد.

هشت یار اوشن
از راست: سارا پلسون، ساندرا بولاک، ریحانا و کیت بلانشت در نمایی از فیلم هشت یار اوشن

یاران اوشن وارد می‌شوند

سرانجام فیلم کمدی ماجراجویانۀ هشت یار اوشن، به کارگردانی گری راس، هفته گذشته اکران شد و توانست صدرنشین باکس آفیس آخر هفته شود. اوشن برای فیلم‌بازها نامی آشناست. اولین بار اوشن در سال  ۱۹۶۰ با یازده یار به کارگردانی لوئیس مایلستون بر پردۀ سینما ظاهر شد. یازده یار اوشن در سال ۲۰۰۱ به کارگردانی استیون سودربرگ و با ستاره‌هایی چون جورج کلونی و برد پیت بازسازی شد. این کارگردان در سال ۲۰۰۴ دومین فیلم از سری یاران اوشن را با نام دوازده یار اوشن کارگردانی کرد. سودربرگ در سال ۲۰۰۷ با اضافه کردن یک یار دیگر به یاران اوشن، سیزده یار اوشن را جلوی دوربین برد. حالا در هشت یار اوشن کارگردان فیلم‌های قبلی در کنار جورج کلونی بازیگرش، تهیه‌کنندگی نسخۀ زنانۀ یاران اوشن را به عهده دارد.

محور داستانی تمام سری فیلم‌های یاران اوشن یک مغز متفکر است که برای انجام نقشه‌هایش حرفه‌ای‌ترین خلافکارانِ با مهارت‌های مختلف را گرد هم می‌آورد و این گروه برای یک هدف مشترک با هم متحد می‌شوند – حالا این هدف ممکن است یکی از عجیب‌ترین سرقت‌های جهان باشد یا کمک‌کردن به یکی از یاران اوشن برای به در کردن شریکی نابکار. در فیلم‌های سودوبرگ، جورج کلونی نقش این مغز متفکر به نام دنی اوشن را بازی می‌کند.

هشت یار اوشن
هلنا بونهام کارتر و ان هتوی در فیلم هشت یار اوشن

زنان هالیوودی در هیبت هشت یار اوشن

این بار هشت یار اوشن از میان زنان هالیوودی سر بر می‌آوردند. در فیلم کمدی هشت یار اوشن، قهرمانان خلافکار، ماهر و تیزهوش همیشه‌ مرد سینما جای خود را به خانم‌های شیک و جذابی می‌دهند که قرار است دست به یک سرقت بزرگ بزنند. جورج کلونی جای خود را به ساندرا بولاک می‌دهد تا او عهده‌دار نقش دِبی اوشن خواهر دنی اوشن شود و هدایت زنان باهوش و زبل این ماجرای هیجان‌انگیز را به عهده داشته باشد. دبی خواهر کوچک دنی طی یک ماجرا به زندان می‌افتد و  پنج سال و هشت ماه در زندان برای یک دزدی برنامه‌ریزی می‌کند و بعد از بیرون‌آمدن، با همکاری دوست و شریک جرمش، زنان دیگری را که هر کدام مهارت‌هایی خاصی در جواهرسازی، رایانه، طراحی مد دارند، گرد هم جمع می‌کند.

یاران اوشن این بار قصد دارند در مراسم جشن سالانۀ نیوریورک (Met Gala) یک دزدی غیر‌ممکن را عملی کنند و گردنبندی به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار را به سرقت ببرند. این مراسم تقریباً بزرگ‌ترین جشن دنیای فشن است که در آن سلبریتی‌ها و هنرمندان شرکت می‌کنند. بازی ریحانا (Rihanna) ستارۀ مشهور موسیقی پاپ و حضور کوتاه سلربیتی‌های دنیای فشن مانند جی جی حدید، کایلی جنر، مت دیمون، کندال جنر در هشت یار اوشن از نکات جالب این فیلم است که بخشی از موفقیت گیشه را تضمین می‌کند.

هشت یار اوشن
نمایی از فیلم هشت یار اوشن

بازیگران:‌
ساندرا بولاک، کیت بلانشت، ان هتوی، هلنا بونهام کارتر، ریحانا، میندی کالینگ

هشت یار اوشن را ببینید و دیدگاهتان را دربارۀ آن با ما در میان بگذارید.

نوشته صدرنشینی هشت یار اوشن در باکس آفیس آخر هفته هالیوود اولین بار در مجله آنلاین فور مای لاو. پدیدار شد.

  • ۲۲ام خرداد ۱۳۹۷
  • فان